Fallen Angel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fallen Angel

Lost in the world of spirits
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 New Moon

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Chriss

Chriss


Mesaje : 55
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: New Moon   New Moon Icon_minitimeMar Apr 20, 2010 3:37 pm

Ma plimbam printre pietrele funerare de cateva minute . Alesesem cimitirul pentru a disparea putin de centrul orasului unde locuiam , era prea multa galagie acolo si doream liniste , sa ma linistesc . M`am asezat la radacina unui copac si mi`am ridicat privirea asupra cerului senin , observand luna si stelele .
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 37
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeMar Apr 20, 2010 8:11 pm

Eram imbracat cu niste blugi negri cu turul lasat, un tricou albastru si o jacheta neagra pe deasupra. In picioare aveam niste converse. Am ajuns la intrarea in cimitir si aveam in mana 2 buchete de trandafiri albi si in cealalta o sticla de tequila.Ma uit prin jur si incerc sa-mi amintesc unde isi duce veacul familia mea. Uitand pe unde e , caci nu mai fusesem pe aici de 3 ani, incep sa ma plimb prin cimitir sperand ca voi gasi locul.
Sus In jos
Rikki.

Rikki.


Mesaje : 8
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 1:08 am

Stătea pe o băncuţă dintre două morminte,era pe băncuţa aia pe care stătea de câteva ore,de când era lumina, privi lalele puse peste mormânt şi luminile provocate de lumânări.Lumina se reflecta puţin şi în bluza ei ce avea câteva paiete provocând câteva luminuţe colorate ce se vedeau pe cruce.
Sus In jos
Chriss

Chriss


Mesaje : 55
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 1:55 am

Mi`am dat suvitele din fata ochilor pentru a vedea mai bine cerul . Am zambit scurt si dupa ce am stat acolo cateva minute si am simtit cum amortisesm , m`am ridicat si neavand ce face , am inceput sa merg printre morminte si sa citesc numele scrise pe ele .
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 37
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 2:49 am

Intr-un final am ajuns la mormantul familiei mele. Am ramas socat cand am vazut ca nu erau buruieri pe cele 3 morminte si ca erau flori proaspete, chiar trandafiri albi pe 2. Am pus trandafirii pe mormintul mamei si pe cel al surorii mele iar sticla de tequila am pus pe al 3-lea care era al fratelui mei mai mare. M-am asezat turceste pe pamantul rece si am inceput sa privesc melancolin mormintele.
Sus In jos
Chriss

Chriss


Mesaje : 55
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 2:54 am

Imi mutam privirea de pe o piatra funerara pe alta si zambeam cand apucam sa citesc numele persoanelor . De vechime , unele nume nici nu se mai vedeau , iti trebuia o lanterna sa descifrezi ceva sau poate nici aia nu te putea ajuta ... Am continuat sa merg melancolic printre morminte si simt cum imi pierd echilibrul si ma impiedic de ceva , sau mai bine zis de picioarele cuiva pentru ca tocmai cand fac contact cu pamantul realizez un tip ce statea ghemuit langa mine .
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 37
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 7:13 pm

Eram prea pierdut in ganduri ca sa simt pe cineva care se misca pe langa morminte.Am fost smuls din amintiri in momentul in care cineva s-a impiedicat de mine.
-Nu te uiti pe unde mergi?il intreb privindu-l
Sus In jos
Chriss

Chriss


Mesaje : 55
Data de înscriere : 20/04/2010

New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 12:03 am

Cazusem pe burta , aproape ca inghitisem si putin pamant . DEzgustator ! Tusesc si incerc sa ma ridic , ramanand in genunchi in fata lui . Ma scutur pe piept si il privesc .
-Scuze ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





New Moon Empty
MesajSubiect: Re: New Moon   New Moon Icon_minitime

Sus In jos
 
New Moon
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fallen Angel  :: Orasul Fantoma :: Cimitirul-
Mergi direct la: